Strona główna / Kultura / Sinfonietta Cracovia zagra w Symbiozie

Sinfonietta Cracovia zagra w Symbiozie

Espresso w Symbiozie to wakacyjna odsłona cyklu kameralnych koncertów Sinfonietty Cracovii, w której tytułowa „symbioza” będzie miała podwójne znaczenie. Po pierwsze, to spotkanie w otoczeniu Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, którego gospodarzami w równym stopniu są ZZM w Krakowie, jak i mieszkańcy lasu. Po drugie, będzie to koncert muzyki w symbiozie z naturą, dźwiękami lasu, który uwrażliwi słuchaczy na dziką przyrodę w naszym mieście. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia o godz. 12.00.

W programie koncertu muzyka, którą dzielą niemal trzy stulecia: wybór nieśmiertelnych inwencji Bacha w opracowaniu na skrzypce i wiolonczelę (Agnieszka Bugla-Bylica i Monika Krasicka-Gajownik) i liczący zaledwie 10 lat utwór łotewskiego kompozytora, Peterisa Vasksa, powstały z inspiracji życiem mistyczki, Teresy z Ávili. Te duchowe doznania wzbogacimy o ekologiczny namysł nad naturą: w rozmowie z dziennikarką RMF Classic o działalności „Symbiozy” opowie Piotr Cypryański z Centrum Edukacji Ekologicznej. Po koncercie uczestnicy będą mogli wziąć udział w przygotowanym, specjalnie na tę okazję, spacerze ekologicznym.

Uwaga: koncert plenerowy – w razie niepogody zostanie przeniesiony do wnętrza centrum.

Spacer odbędzie się bez względu na warunki pogodowe – organizatorzy proszą o przygotowanie odzieży odpowiedniej do aury. Czas trwania spaceru: około 1 godziny. Wejściówka na koncert w symbolicznej cenie 1 zł upoważnia także do zniżki na kawę w kawiarni Mech Cafe.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!