Strona główna / Sport / Piłka Nożna / Bruk-Bet Termalica Nieciecza / Noah Mrosek nowym zawodnikiem „Słoni”

Noah Mrosek nowym zawodnikiem „Słoni”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma nowego piłkarza. Szeregi pierwszoligowca zasilił 20-letni Noah Mrosek. 

Noah Mrosek był do wzięcia bez kwoty odstępnego po wcześniejszym rozstaniu z Paderbornem. W sobotę potwierdzone zostały jego przenosiny na zasadzie wolnego transferu do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Na razie nie wiadomo, jak długim kontraktem związały się obie strony.

Prawy obrońca ma dwa obywatelstwa – niemieckie i polskie. W przeszłości przez kilka lat szkolił się w Borussii Dortmund, której barwy reprezentował w zespołach juniorskich. W 2022 roku wrócił do Paderbornu, gdzie trenował jeszcze przed dołączeniem do BVB. Od tamtej pory próbował swoich sił w drużynie U-19. W 16 występach zanotował dwa trafienia.

Mrosek zagrał w reprezentacji Niemiec U-16. Później dostał zaproszenie na zgrupowanie polskiej drużyny narodowej do lat 19. Przy tej okazji poznał Marcina Brosza, a więc obecnego szkoleniowca Niecieczy.

Noah Mrosek najczęściej występuje na bokach obrony lub na wahadle i jak sam wspomina jest obrońcą o ofensywnym usposobieniu. Zespół prowadzony przez Brosza zdobył komplet dziewięciu punktów w nowym sezonie I ligi. W niedzielę czeka go wyjazdowe starcie z Pogonią Siedlce.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!