Strona główna / Małopolska / Tarnów / Obywatel Mołdawii opuścił Polskę pod konwojem funkcjonariuszy SG

Obywatel Mołdawii opuścił Polskę pod konwojem funkcjonariuszy SG

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tarnowie, po otrzymaniu informacji z miejscowego Zakładu Karnego o zwolnieniu obywatela Mołdawii, przeprowadzili wobec niego kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP. W jej wyniku mężczyznę zatrzymano.

22-letni Mołdawianin nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości, ani innego dokumentu pobytowego, uprawniającego go do legalnego pobytu na terytorium RP. Komendant Placówki SG w Tarnowie w październiku 2023 r. wydał zatrzymanemu decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu bez określenia terminu dobrowolnego wyjazdu i orzekł zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Schengen na okres 10 lat.

W związku z tym, że obywatel Mołdawii nie opuścił dobrowolnie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie określonym w decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, decyzja ta podlega przymusowemu wykonaniu. Mołdawianina doprowadzono pod konwojem do Placówki SG Warszawa-Okęcie, skąd samolotem rejsowym odleciał do Kiszyniowa.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!