Strona główna / Kultura / Stałe wydarzenia w Domu Kultury Nowy Bieżanów

Stałe wydarzenia w Domu Kultury Nowy Bieżanów

2 cykle wydarzeń w Domu Kultury Prokocim: spotkania podróżnicze, #ŚladamiWładka Grodeckiego, bieżanowskiego podróżnika oraz spotkania autorskie, „Od deski do deski”. Ich zamiarem jest „rozbudzenie” społeczności Dzielnicy XII Krakowa i zachęcenie jej mieszkańców do udziału w lokalnych, całorocznych wydarzeniach dla odbiorcy dorosłego, który pragnie poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspiracje, spędzić wieczór ciekawiej niż zazwyczaj. Dom Kultury SM „Nowy Bieżanów”, ul. Aleksandry 11, 1 piętro, sala widowiskowa. Wstęp wolny.

#ŚladamiWładka: Kamper – nasz sposób na wolność w podróży. 10 września, godz. 18.30

Chociaż poznali się w online, to jednak bardziej niż wirtualny świat, zachwyca ich natura oglądana z okien kampera. Kinga i Sebastian Feduniakowie, prowadzący projekt podróżniczy pod nazwą „Nasze podróże ku górze”, są szczęśliwym małżeństwem. Podróże kamperem to ich największa pasja, a radością – dzielnie się tym doświadczeniem z innymi, zachęcanie do tego typu podróży lub przynajmniej rozwiewanie wątpliwości związanych z takim typem podróżowania.

Podczas spotkania opowiedzą o swoich kamperowych początkach, pojawi się mnóstwo praktycznych rad z podróżniczego doświadczenia oraz zdrowa dawka dobrego humoru. Odpowiedzą też na wszystkie Wasze pytania. Będzie również możliwość zwiedzenia kampera i zobaczenia go „od kuchni”.

O prelegentach:
Kinga i Sebastian Feduniakowie. On – programista z zamiłowania i chórzysta z powołania. Ona – pracownik pomocy społecznej oraz mistrzyni kulinarnych szaleństw. Razem – szczęśliwe małżeństwo budujące na wierze katolickiej. Otwarci na świat, otwarci dla ludzi, zawsze chętni do niesienia pomocy!

Kolejne spotkania w cyklu #ŚladamiWładka:
8 października 2024 – Miłośnicy Podróżowania – „Podróże na każdą kieszeń”
5 listopada 2024 – Jadwiga Domagała – „Tatry na starej fotografii”

„Od deski do deski”, 17 września, godz. 18.30

Gościem pierwszego wydarzenia z cyklu będzie Grzegorz Mirosław, którego debiutancki kryminał „Diablak” ukazał się nakładem Wydawnictwa Initium. Grzegorz Mirosław wciąga czytelnika w opowieść o zaginionej dziewczynie, morderczych rytuałach i starożytnych bóstwach, rozgrywającą się w malowniczych okolicznościach Beskidu Żywieckiego. Odkryj magiczne miejsca, od wodospadu przy Mosornym Potoku po Oravsky Hrad, i zanurz się w fascynującym świecie mitologii słowiańskiej oraz lokalnych legend.

Od deski do deski

Podczas spotkania będzie można zakupić egzemplarz książki od samego autora!

Kolejne spotkania w cyklu „Od deski do deski”:
15 października 2024: Bartłomiej Kowaliński – „Kajdany” (wyd. Initium)
12 listopada 2024: Wiktoria Gische – seria „Saga Estery” (wyd. Mundo)

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!