Strona główna / Małopolska / Kraków / Jesienna Kampania Rowerowa 2024 w szkołach STARS

Jesienna Kampania Rowerowa 2024 w szkołach STARS

1 października w 42 szkołach podstawowych biorących udział w działaniu STARS Rowerem do szkoły rozpoczyna się Jesienna Kampania Rowerowa. To już czwarta edycja jesiennego współzawodnictwa.

W poprzednim latach akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Do akcji przystępuje 42 samorządowych szkół podstawowych tj. ponad 17 tys. uczniów i 2,5 tys. nauczycieli i pracowników szkół.

Zasady akcji zostały przyjęte na wzór kampanii „Rowerowy Maj”. Każde dziecko, które przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, wrotkach, rolkach czy deskorolce, w czasie trwania akcji, otrzymuje punkt. Uczniowie z największą liczbą punktów (w skali Krakowa) otrzymają nagrody. Do akcji mogą się też włączyć nauczyciele i pracownicy szkół na tych samych zasadach.

Dla najlepszych uczniów i nauczycieli przygotowano ponad 4 tys. biletów do kin! Akcja potrwa od 1 do 31 października.

Działanie STARS Rowerem do szkoły jest realizowane w Krakowie od 2013 r. Generalnym założeniem jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców i nauczycieli. W roku szkolnym 2024/25 w działaniu uczestniczy 50 szkół podstawowych i 2 ośrodki szkolno-wychowawcze. Dla samorządowych szkół podstawowych, które chcą dołączyć do STARS, w maju 2025 r. będzie ogłoszony nabór na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!