Strona główna / Małopolska / Kraków / Pierwsze prace Rady ds. Budowy Metra

Pierwsze prace Rady ds. Budowy Metra

Rada Naukowo-Techniczna ds. Budowy Metra zebrała się na pierwszym posiedzeniu. W poniedziałek, 21 października, prezydent Aleksander Miszalski wręczył jej członkom akty powołania.

Pierwsze posiedzenie rady miało charakter organizacyjny. Przewodniczący prof. Andrzej Szarata zaproponował powołanie wewnętrznych zespołów zadaniowych. Zespoły tematyczne będą się zajmować konkretnymi rozwiązaniami, których zastosowanie będzie niezbędne podczas inwestycji. Członkowie rady wskazali najistotniejsze zagadnienia, nad którymi rada będzie pracować. Wśród nich na początek wyróżniono kilka obszarów, m.in. uwarunkowania geologiczne, technologie budowy, bezpieczeństwo eksploatacji, kwestię taboru. Jednym z ważnych poruszanych elementów było zagadnienie zachowania i bezpieczeństwa dziedzictwa kulturowego.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!