Strona główna / Małopolska / Kraków / Kraków: Dwóch mężczyzn zatrzymanych po włamaniu w Nowej Hucie. Znaleziono narkotyki, broń i kosztowności

Kraków: Dwóch mężczyzn zatrzymanych po włamaniu w Nowej Hucie. Znaleziono narkotyki, broń i kosztowności

15 maja br. policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z domów na terenie Nowej Huty. 37-latek i jego 50-letni wspólnik ukradli z wnętrza nieruchomości biżuterię i drogocenne przedmioty o łącznej wartości ponad 42 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również broń palną, narkotyki i inne nielegalne przedmioty. Obaj mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 13 maja, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w Nowej Hucie. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe, powodując straty w wysokości ponad 17 tys. złotych, a następnie wynieśli cenne przedmioty, których wartość przekraczała 42 tys. zł.

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy operacyjnej śledczym z „siódemki” udało się wytypować potencjalnych sprawców. 15 maja w działaniach wzięli udział także funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze udali się do jednej z posesji w Nowej Hucie, gdzie zatrzymali 50-letniego mężczyznę poszukiwanego w celu doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze oraz jego wspólnika – 37-latka, który według ustaleń był inicjatorem przestępczego procederu.

Podczas przeszukania nieruchomości policjanci znaleźli m.in. część przedmiotów pochodzących z kradzieży, broń palną z amunicją, ponad 50 gramów amfetaminy, luksusowe alkohole, biżuterię, gotówkę, perfumy oraz narzędzia służące do włamań. Broń została zabezpieczona i przekazana do analizy balistycznej.

Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu na os. Złotej Jesieni, gdzie złożyli wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Nowej Huty sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. 37-latek dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji, a ponieważ działał w warunkach recydywy, musi liczyć się z zaostrzeniem kary. Policja sprawdza, czy zatrzymani mogą mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!