15 maja br. policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z domów na terenie Nowej Huty. 37-latek i jego 50-letni wspólnik ukradli z wnętrza nieruchomości biżuterię i drogocenne przedmioty o łącznej wartości ponad 42 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również broń palną, narkotyki i inne nielegalne przedmioty. Obaj mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło 13 maja, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w Nowej Hucie. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe, powodując straty w wysokości ponad 17 tys. złotych, a następnie wynieśli cenne przedmioty, których wartość przekraczała 42 tys. zł.
Dzięki szybkiej i skutecznej pracy operacyjnej śledczym z „siódemki” udało się wytypować potencjalnych sprawców. 15 maja w działaniach wzięli udział także funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
Funkcjonariusze udali się do jednej z posesji w Nowej Hucie, gdzie zatrzymali 50-letniego mężczyznę poszukiwanego w celu doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze oraz jego wspólnika – 37-latka, który według ustaleń był inicjatorem przestępczego procederu.
Podczas przeszukania nieruchomości policjanci znaleźli m.in. część przedmiotów pochodzących z kradzieży, broń palną z amunicją, ponad 50 gramów amfetaminy, luksusowe alkohole, biżuterię, gotówkę, perfumy oraz narzędzia służące do włamań. Broń została zabezpieczona i przekazana do analizy balistycznej.
Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu na os. Złotej Jesieni, gdzie złożyli wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Nowej Huty sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. 37-latek dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji, a ponieważ działał w warunkach recydywy, musi liczyć się z zaostrzeniem kary. Policja sprawdza, czy zatrzymani mogą mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami. Sprawa ma charakter rozwojowy.

















