W dniach 20–27 lipca w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie odbędzie się XXIX Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu (ISJA 2025). W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 młodych muzyków z Polski oraz zagranicy – m.in. z Niemiec, Austrii, Belgii, Czech, Ukrainy i Turcji. Przez cały tydzień uczestnicy będą doskonalić swój warsztat muzyczny podczas intensywnych warsztatów jazzowych.
Akademia oferuje bogaty program zajęć – uczestnicy biorą udział w lekcjach w klasach instrumentalnych i wokalnych, uczą się pracy zespołowej w combach i zespołach wokalnych oraz poszerzają wiedzę na wykładach z teorii, kompozycji, aranżacji i historii jazzu.
Zajęcia prowadzą wybitni muzycy i pedagodzy jazzowi, wśród nich Lora Szafran, Leszek Żądło, Joachim Mencel, Dominik Wania, Jacek Królik, Szymon Mika, Tomasz Kudyk, Willem von Hombracht oraz Harry Tanschek. Wielu z nich aktywnie działa na międzynarodowej scenie jazzowej, co gwarantuje wysoki poziom nauki i inspiracji.
Codziennie o godz. 20.30 w Klubie Piec Art odbywać się będą jam sessions z udziałem wykładowców i uczestników Akademii. Wydarzenia te są otwarte dla publiczności, co daje wyjątkową okazję do posłuchania muzyki na żywo i spotkania z młodymi talentami oraz profesjonalistami jazzu.
Szczegółowe informacje i pełna lista wykładowców dostępne są na stronie organizatora.


















