Miasto kontynuuje porządkowanie przestrzeni publicznej. W ostatnim czasie uporządkowane zostały tereny w rejonie dworca PKP, gdzie wyburzono kilka zaniedbanych budynków i ogrodzeń.
Przy ul. Elizy Orzeszkowej zlikwidowano dawne warsztaty samochodowe oraz ogrodzenie, które od lat szpeciły okolicę. Z kolei przy ul. Wyzwolenia rozebrano zaniedbane budynki magazynowe. To część szerokiego planu miasta, który zakłada usuwanie obiektów zdegradowanych, nieużywanych lub zagrażających bezpieczeństwu.
– Porządkujemy przestrzeń publiczną w różny sposób. Budujemy nowe obiekty, urządzamy tereny zielone czy wyburzamy zdegradowane i zagrażające bezpieczeństwu budynki. Przygotowaliśmy projekt rozbiórki magazynów w dwóch miejscach, w pobliżu terenów kolejowych, które mocno naruszały ich estetykę – wyjaśnia prezydent Janusz Chwierut. – Chcemy, aby takie punkty, które niekorzystnie wpływają na postrzeganie Oświęcimia, zostały zlikwidowane. Zachęcamy też innych do takiego podejścia. Wszystkim nam przecież zależy na wizerunku Oświęcimia, na tym, aby był odbierany jako nowoczesne, uporządkowane i kolorowe miasto.
Część terenu przy ul. Wyzwolenia zostanie wykorzystana jako zaplecze dla Małopolskich Kolei. Z kolei obszar przy ul. Elizy Orzeszkowej pozostanie tymczasowo terenem zielonym.


















