Wisła Kraków wprowadza zmiany w swoim dziale sportowym. Z klubu odchodzą dwaj dotychczasowi skauci – Paweł Brożek i Michał Szoja. Informację tę potwierdził prezes „Białej Gwiazdy” Jarosław Królewski.
Od kilku tygodni w Krakowie spekulowano, że obaj skauci mogą zmienić klub. Teraz wiadomo już, że przechodzą do lokalnego rywala – Wieczystej Kraków, gdzie sportowe struktury rozwija były piłkarz Wisły, Sławomir Peszko.
W rozmowie z naszym Magazynem Sportowym Trzecia Strona Błoń prezes Wisły podkreślił, że decyzja skautów była podyktowana chęcią spróbowania czegoś nowego. – „Co do Pawła i Michała, chcą spróbować czegoś nowego. Podchodzimy do tego spokojnie. Mamy dość silny zespół dzisiaj, jeśli chodzi o departament sportu. Michał i Paweł będą mieli okazję popracować w kolejnym oknie nad transferami nieco innymi niż w Wiśle Kraków. Będzie to polegało na obserwacji zawodników, na wyjazdach zagranicznych, na zakupie piłkarzy. Jest to nieco inny model skautingu. Życzymy im powodzenia. Wszystko odbyło się w sympatycznej atmosferze jeśli chodzi o pożegnanie” – mówił Królewski.
Prezes Wisły zaznaczył również, że klub nie zamierza pozostawić działu sportowego bez wsparcia. – „My mamy swój model jeśli chodzi o dane, technologię i chcemy w tym kierunku pójść. Nie wykluczamy, że w miejsce Pawła i Michała zatrudnimy nowych skautów, ale mamy już ludzi, którzy stanowią o sile działu sportowego” – dodał.
Zmiany w strukturach Wisły Kraków pokazują, że klub stawia na rozwój działu sportowego poprzez nowe technologie i analizy danych, jednocześnie pozostawiając możliwość dalszej współpracy z doświadczonymi skautami w innych projektach.


















