Strona główna / Sport / Piłka Nożna / Betclic 1 liga / Naszym zdaniem: Szkoda, że Jacek Sutryk milczał. Arkadiusz Wiśniewski pokazał, jak powinien zachować się prezydent miasta

Naszym zdaniem: Szkoda, że Jacek Sutryk milczał. Arkadiusz Wiśniewski pokazał, jak powinien zachować się prezydent miasta

Spór wokół meczu Śląska Wrocławia z Wisłą Kraków dawno przestał być wyłącznie sportową historią. To sprawa, która pokazała również, jak różnie potrafią zachowywać się władze miast wobec konfliktów wokół futbolu i kibiców. I niestety w tym porównaniu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, nie wypada najlepiej.

W momencie gdy wokół decyzji Śląska Wrocław narastała burza, a kolejne informacje podważały narrację klubu o rzekomych konsultacjach z policją, ze strony władz Wrocławia zapanowała cisza. Cisza tym bardziej zaskakująca, że stadion miejski jest własnością miasta, a cała sprawa uderzyła w wizerunek Wrocławia jako gospodarza wydarzeń sportowych.

Tymczasem w podobnej sytuacji zupełnie inaczej zachował się Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Kiedy tylko pojawiła się dyskusja o tym, czy kibice Wisły Kraków będą wpuszczani na kolejne mecze wyjazdowe, Arkadiusz Wiśniewski publicznie zabrał głos i jasno zadeklarował, że na stadionie Odry Opola kibice Wisły Kraków są mile widziani. Bez uników, bez milczenia, bez przerzucania odpowiedzialności.

Tak właśnie powinna wyglądać postawa gospodarza miasta, który rozumie, że piłka nożna to nie tylko sport, ale także emocje tysięcy ludzi i element życia społecznego.

Tym bardziej dziwi milczenie Jacka Sutryka. Prezydent Wrocławia, który jeszcze niedawno sam znajdował się w centrum zainteresowania opinii publicznej po działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego w urzędzie miasta, w tej sprawie wybrał strategię całkowitego wycofania się z debaty. A przecież właśnie w takich momentach mieszkańcy oczekują od władz miasta jasnego stanowiska i odpowiedzialności.

Nie chodzi o to, aby prezydent miasta ingerował w decyzje sportowe klubów. Chodzi o coś prostszego i ważniejszego: o pokazanie, że miasto potrafi stanąć po stronie zasad fair play i zdrowego rozsądku.

Dlatego szkoda, że Jacek Sutryk nie zachował się tak jak Arkadiusz Wiśniewski. W tej historii prezydent Opola pokazał, że można mówić jasno i otwarcie. Prezydent Wrocławia wybrał milczenie. A w sporach, które elektryzują całą piłkarską Polskę, milczenie rzadko jest dobrą odpowiedzią.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!