Strona główna / Małopolska / Kraków / Kraków gospodarzem kongresu o bezpieczeństwie żywnościowym. Ruszyły zapisy na wydarzenie

Kraków gospodarzem kongresu o bezpieczeństwie żywnościowym. Ruszyły zapisy na wydarzenie

Samorządowcy, rolnicy, eksperci, przedstawiciele nauki, biznesu oraz organizacji społecznych spotkają się w Krakowie podczas II Kongresu „Miasta dla Suwerenności Żywnościowej”. Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 czerwca, a jego partnerem głównym jest Miasto Kraków. Kongres ma być przestrzenią do rozmów o przyszłości lokalnych systemów żywnościowych, bezpieczeństwie żywnościowym oraz współpracy miast z lokalnymi producentami.

Organizatorzy podkreślają, że celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń oraz wypracowanie rozwiązań dotyczących miejskich polityk żywnościowych i budowania bezpieczeństwa żywnościowego na poziomie lokalnym.

W programie zaplanowano debaty poświęcone między innymi etosowi pracy przy produkcji żywności, bioregionom, relacjom pomiędzy producentami a mieszkańcami oraz zagadnieniom związanym z suwerennością żywnościową.

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w warsztatach dotyczących Modularnej Miejskiej Polityki Żywnościowej. Jak zapowiadają organizatorzy, dokument ma pomóc samorządom we wdrażaniu lokalnych polityk żywnościowych.

Pierwszy dzień kongresu odbędzie się w Urzędzie Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. Drugi dzień wydarzenia obejmie wizytę studyjną na targowisku oraz warsztaty w Pałacu Krzysztofory. Kongres współorganizują Fundacja Pracownia Dóbr Wspólnych, PLZ Spółdzielnia oraz Instytut Strategii Żywnościowych GRUNT. Zapisy na wydarzenie prowadzone są online na stronie Miasta dla Żywności.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!