Były prezydent Krakowa Aleksander Miszalski odniósł się do politycznych wydarzeń ostatnich dni. W mediach społecznościowych opublikował wpis, w którym podkreślił, że niezależnie od zmian zachodzących w strukturach partyjnych najważniejsze pozostaje dobro Krakowa oraz jego mieszkańców.
„Najważniejsze jest dobro Krakowa i jego mieszkańców – to, by nasze miasto dalej rozwijało się w dobrym kierunku” – napisał Miszalski.
Słowa te pojawiają się w szczególnym momencie dla małopolskiej Koalicji Obywatelskiej. Według informacji medialnych premier Donald Tusk zdecydował o rozwiązaniu regionalnych struktur partii w Małopolsce. Oznacza to, że Aleksander Miszalski przestał pełnić funkcję szefa Koalicji Obywatelskiej w województwie. Funkcję komisarza powierzono marszałkini Sejmu Dorocie Niedzieli.
Decyzja władz krajowych KO jest szeroko komentowana przez polityków i obserwatorów sceny politycznej. Wielu komentatorów łączy ją z politycznymi konsekwencjami referendum w Krakowie, w wyniku którego mieszkańcy odwołali Aleksandra Miszalskiego z funkcji prezydenta miasta.
Mimo zmian w strukturach partyjnych były prezydent Krakowa deklaruje dalsze zaangażowanie w sprawy miasta. W swoim wpisie akcentuje przede wszystkim potrzebę kontynuacji działań na rzecz rozwoju Krakowa oraz współpracy ponad bieżącymi podziałami politycznymi.
W najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych komentarzy przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej dotyczących przyszłości ugrupowania w Małopolsce oraz planów odbudowy struktur po decyzji podjętej przez Donalda Tuska.

















