Choć Wisła Kraków i Wieczysta Kraków w przyszłym sezonie będą rywalizować ze sobą na boiskach PKO BP Ekstraklasy, pierwsze starcie pomiędzy klubami może rozegrać się już na rynku transferowym. Według najnowszych informacji oba krakowskie zespoły są zainteresowane pozyskaniem Oliwiera Kwiatkowskiego, jednego z najbardziej wyróżniających się młodych zawodników minionego sezonu Betclic 2. Ligi. Informację o zainteresowaniu piłkarzem przekazał dziennikarz Tadeusz Danisz. Jak wynika z jego ustaleń, o podpis 21-letniego skrzydłowego walczą nie tylko Wisła i Wieczysta, ale również Pogoń Szczecin oraz jeden z klubów z województwa śląskiego.
Gwiazda Polonii Bytom
Oliwier Kwiatkowski ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Polonii Bytom. W 35 spotkaniach zdobył 13 bramek, należąc do najskuteczniejszych zawodników swojego zespołu i zwracając na siebie uwagę klubów z wyższych lig. Młody skrzydłowy imponował nie tylko skutecznością, ale również dynamiką, przebojowością i umiejętnością gry jeden na jednego. Nic dziwnego, że znalazł się na radarze kilku ambitnych klubów przygotowujących się do nowego sezonu.
Wisła faworytem?
Według Tadeusza Danisza to właśnie Wisła Kraków ma obecnie największe szanse na sprowadzenie zawodnika.
– Według mnie – chociażby tylko statystycznie – największe szanse są, że zagra przy Reymonta – ocenił dziennikarz.
Dla „Białej Gwiazdy” transfer młodego skrzydłowego wpisywałby się w strategię budowania kadry zdolnej do walki o utrzymanie i rozwój w PKO BP Ekstraklasie. Klub po awansie będzie szukał zarówno doświadczonych zawodników, jak i perspektywicznych piłkarzy mogących zwiększyć rywalizację w zespole.
Wieczysta również szuka wzmocnień
Nie jest jednak tajemnicą, że również Wieczysta Kraków intensywnie pracuje nad budową kadry na swój historyczny debiut w Ekstraklasie.
Według wcześniejszych doniesień jednym z priorytetów transferowych klubu z ul. Chałupnika jest pozyskanie skrzydłowego. Kwiatkowski idealnie wpisuje się w ten profil, a jego wiek i potencjał rozwojowy czynią go bardzo atrakcyjnym kandydatem.
Wieczysta po awansie dysponuje znacznymi możliwościami finansowymi i może okazać się poważnym konkurentem dla Wisły w walce o podpis zawodnika.
Krakowskie derby już na rynku transferowym
Nadchodzący sezon będzie wyjątkowy dla krakowskiej piłki. Po raz pierwszy od sezonu 1994/1995 w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpią aż trzy kluby z Krakowa – Wisła, Cracovia i Wieczysta.
Rywalizacja pomiędzy Wisłą i Wieczystą rozpoczyna się jednak jeszcze przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu. Oliwier Kwiatkowski może być jednym z pierwszych transferowych pojedynków dwóch krakowskich klubów, które po awansie mają ambitne plany i chcą jak najlepiej przygotować się do gry w Ekstraklasie. Na razie nie zapadły żadne ostateczne decyzje, ale wszystko wskazuje na to, że przyszłość 21-letniego skrzydłowego będzie jednym z ciekawszych tematów letniego okna transferowego.


















