Strona główna / Sport / Piłka Nożna / Sandecja Nowy Sącz / Sandecja o krok od awansu! Sądeczanie wygrali w Grudziądzu i zagrają w finale baraży

Sandecja o krok od awansu! Sądeczanie wygrali w Grudziądzu i zagrają w finale baraży

Sandecja Nowy Sącz awansowała do finału baraży o awans do Betclic 1. Ligi. W półfinale rozegranym w Grudziądzu sądeczanie pokonali Olimpię 2:1, a zwycięskiego gola zdobyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Zespół z Nowego Sącza przystępował do baraży z szóstego miejsca po sezonie zasadniczym, podczas gdy Olimpia Grudziądz zakończyła rozgrywki na trzeciej pozycji. Mimo to podopieczni trenera Rafała Smalca udowodnili, że mecze barażowe rządzą się własnymi prawami.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele klarownych sytuacji bramkowych, choć częściej przy piłce utrzymywali się goście. Już w 6. minucie Tomasz Kołbon był bliski otwarcia wyniku, jednak świetną interwencją popisał się Sebastian Sobolewski. Później swoje okazje mieli również Bartosz Zbiciak, Aleksander Wołczek oraz Bartosz Brzęk, ale do przerwy kibice nie doczekali się goli. Po zmianie stron aktywniej rozpoczęli gospodarze. W 50. minucie Max Pawłowski nie wykorzystał dobrej okazji, a chwilę później Wojciech Błyszko nie zdołał pokonać bramkarza Olimpii.

Przełom nastąpił w 60. minucie. Po składnej akcji Tomasz Kołbon uwolnił się spod opieki obrońcy i precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Sobolewskiego, wyprowadzając Sandecję na prowadzenie. Radość gości nie trwała jednak długo. W 69. minucie Dominik Frelek przeprowadził indywidualną akcję i po rykoszecie doprowadził do wyrównania.

Gdy wydawało się, że o losach awansu do finału zadecyduje dogrywka, Sandecja zadała decydujący cios. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Daniel Pietraszkiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a Wiktor Pleśnierowicz najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, a na ławce rezerwowych Sandecji wybuchła ogromna radość. Dzięki zwycięstwu 2:1 sądeczanie awansowali do finału baraży o Betclic 1. Ligę. Decydujące starcie o awans odbędzie się w sobotę w Bielsku-Białej, gdzie rywalem Sandecji będzie Podbeskidzie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:45.

Olimpia Grudziądz – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kołbon (60), 1:1 Frelek (69), 1:2 Pleśnierowicz (90+3).

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!